Květen 2011

Popelka :-*♥

30. května 2011 v 14:11 | Karmen |  Vizitky koníků
Ahojky :) Tak jsem sehnala fotečku a dávám vám sem Popelky vizu =) Až budu vědět podrobné info(přesné datum narození,matku,otce atd..) Tak to ještě obnovim a vizitku připomenu jo ;) click na c.č. ;)

Koníííci 29.května 2011 :) :-* ♥

29. května 2011 v 15:33 | Karmen |  Deníček z koní
Ahojky =) Tak dneska jsem byla ráno na koníčkách od 8:30 =) Bylo to úplně supééééér,nádhera!=) Měla jsem Popelku =) Je to nová kobylka kterou máme na ranči.Jsou jí 3 roky,ale je už obsednutá =) Dám vám sem její vizitku,ale nemam fotečku tak až příště ;) Přivezli jí minulou neděli (22.5.2011) v 15:00 hod. =) Je krááásnááá!!!!=) Tak jsem si pro ní šla ,vyčistila jí,nasedlala a nauzdila =) Když jsem nasedla,byla jsem překvapená,že je fakt hodná!=) Nevim...ale když jí jsou jenom 3 roky tak jsem čekala,že hned jak nasednu tak třeba nakluše,nebo tak,ale...Je fakt šikulka =) Akorát chodí když se nasedá,ale Jíťa mě naučila jak jí mam naučit aby nechodila a už jí to jde =) Nejdřív jsem chodila krokem a potom jsme kousek naklusaly.Má krásnej klus,vůbec to na ní nehopsá =) Tak jsme takhle jezdily,Popelka jenom párkrát neposlouchala,třeba zastavila a vůbec nechtěla jít a nebo tahala,ale to jsou jenom takový drobnosti =) Jednou trochu vyhodila =D Ale dobrý =D.Potom jsme jezdilI opičí dráhu =) Objet barely>slalom>kavalety>plachta>slézt a vzít vlajku>ukázat vlajku koníkovi>projít kolem kuželů s vlajkou>nasednout>projet kolem kuželů s vlajkou v ruce na koni =) Popelka přes kavalety ještě nikdy nechodila,ale zvládla to perfektně!!!=) Je to šikulka =) Potom jsme si ještě několikrát projely slalom,kavalety,plachtu atd...=) Taky jsme klusaly.....=) Potom si vzal Popelku na chvíli Honza a nakonec jsem na ní svezla malou Marušku =) Když jsem Popelku odsedlala a oduzdila a namazala jí kopýtka,tak mi Jíťa řekla ať si na ní ještě vyskočim takhle bez sedla a zkoušela jsem si na ní různě lehat a sjíždět po ní dolu....No prostě to bylo naprosto,úplně supeeeeer!!!!!♥♥♥=)=)=) Zkusili jsme pustit Popelku do výběhu k ostatním koním =) Princezna hned k ní cválala a honila jí po výběhu xD Popelka se jí bojí =D Ale...podívejte se do článku dole jak vypadá Princuška =D Potom už jsem musela domu,tak snad se tam moc neporvali....=) Prostě dneska to bylo náááádherný!!!♥♥♥ Na Popelce se mi jezdí moc hezky!!=)=)=) Chtěla bych jí učit nový věci =) To by mě moc bavilo =) Doufám,že jí budu mít co nejčastějc =) Taky si plánuju,jí něco koupit =)
Na koníkách :) ♥

21. května 2011 v 22:04 | Karmen |  Deníček z koní
Ahojky =) Tak dneska jsem byla na koníkách =) Jeli jsme na výlet do zooparku v Zelčíně.Mají tam hlavně koníky.Když
jsem přišla na ranč tak se nás Jíťa zeptala jestli chceme jet na výlet,tak jsme řekly,že jo :) Když jsme přijeli do Zelčína tak jsme se nejdřív podivali co tam mají všechno za zvířátka a potom jsme se šli podivat do stájí :) Chovají tam předevšim Fjordy :) Dále tam mají pštrosy,morčata,fretky,kozy,ovce,opičky,vepře :) Když jsme si to všechno prohlídli tak jsme šli tam na takový hřiště :) Byl tam jakoby takový obdelník a tam se na koních vodily děti.Veprostřed toho obdelníku bylo to hřiště.V rozích 4 chaty :D Tam jsme se fotily :D Vylezly jsme až nahoru :D A potom tam byla taková houpačka,jakoby když si představíte dlouhý prkno asi 10cm od země a bylo přivázaný na takových dřevech no :D Asi o moc nejde popsat ;) A tak jsme si na to všechny sedly a úplně jsme se rozhoupaly,že jsme lítaly dopředu a dozadu a málem jsme vylítaly jedna za druhou xD No prostě něco xD Potom nám Jíťa přinesla zmrzku :P a,že už pojedem :) Tak jsme se ještě podívali na ty koně co tam měly v ohradách a udělali pár fotek :) No bylo to super!!:) Když jsme přijeli,tak jsme si vzaly koníky,vyčistily je a nahoře na jízdárně jsme s nima na vodítku dělaly různé cviky :) Slalom,ohýbání kolem barelů a chození přes plachtu :) Princezna se sice na plachtu nejdřív trochu bála,ale potom to zvládla perfektně!:)♥ Ona je tak roztomilá,já jí mam tak ráda :-* ♥ (viz.foto dole ;) ) Za 9 dní jí budou 2 roky :) Jíťa nás taky fotila :) Já se těším obzvlášť na jednu fotečku :) Princezna hajá a já jsem u ní :) Doufám,že se povedla :) Kdyžtak vám jí sem potom dám ;)

Koňský horoskop-Blíženci

18. května 2011 v 15:15 | Karmen |  Články o koních
Ahojky :) Tak je tu další dílek horoskopu :) Tentokrát Blíženci ;)

Blíženci (22. května - 21. června)

Blíženci, třetí znamení horoskopu, jsou nestálým vzdušným znamením, ovládaným planetou Merkur. Blíženci jsou velice zvědaví, ostražití a všestranní koně, kteří se rádi učí. Tito koně velmi rychle navazují vztah s člověkem při společných hrách a trénincích. Koně blíženci vyžadují neustálé změny, nové úkoly a nová prostředí. Kůň v blížencích je vhodným adeptem pro všestranný trénink. Člověk musí podpořit přirozenou zvídavost koně, dát mu osobní svobodu, jak jen to je možné. Nejlepší způsob jak s ním spolupracovat, je ho jen usměrňovat. V opačném případě se může stát nepozorným až znuděným, potom spolupracuje velice neochotně. Koně blíženci jsou velice přátelští, snadno navazují vztahy se všemi živočišnými druhy. Při dostatečné péči jsou schopni žít pouze ve společnosti lidí. Znamení blíženců má centrum v hrudi, je důležité zajistit jim dostatek čerstvého vzduchu.

Móda u koní

15. května 2011 v 15:56 | Karmen |  Móda u koníKoňský horoskop-Býk

13. května 2011 v 19:05 | Karmen |  Články o koních
Tak tady máte další dílek Koňského horoskopu :) tentokrát Býk :) ;)

Býk (21. dubna - 21. května)

Býk je druhým znamením horoskopu, které je stálým znamením země, ovládané planetou Venuší. Kůň narozený v býku je od přírody závislý, klidný, láskyplný a vyhovuje mu pravidelná rutina a komfort. Kůň v býku miluje pravidelnou péči, velmi rychle naváže oddané přátelství, když ho budete čistit, nebo masírovat každý den. Býci vyžadují na čas přesný krmný režim (je to způsobeno jejich zaměřeností na jídlo). Dá se říct, že nejšťastnější jsou tito koně, když mohou pospávat většinu dne někde na pastvině. Pro jejich psychické blaho je nutné dopřát jim stálého partnera, který jim dodá pocit jistoty. Býci nemají rádi změny, proto mohou být značně nepřizpůsobiví. Vyrovnat se s novou situací zvládnou, když jim člověk dopřeje dostatek času a klidu. Pokud se začnou cítit zatlačení do kouta, je velice těžké je přimět znovu spolupracovat. Koně v býku mívají často výrazný znak na krku, může to být například příliš dlouhý nebo krátký krk. Odlišní mohou být v hlasovém projevu. Koně ve znamení býka řehtají s jiným zvukovým zabarvením než ostatní koně.

Deníček koníci-Víkend 7.-8.5.2011+pondělí 9.5,2011 :)

12. května 2011 v 19:38 | Karmen |  Deníček z koní
Ahojky :) Tak mě tak napadlo,že bych sem mohla napsat deníček z koníků :) Takže byla jsem v sobotu,v neděli a pak ještě v pondělí :) Všechny dny to bylo úplně náádherný!!:) Tak začneme od začátku :)

Sobota:

V sobotu jsem měla Fandu a jeli jsme ven na velkou louku.Jezdíme tam teďka docela často a mě se tam moc líbí!Začátečníci jezdí na kraji a my si jedeme tu louku vždycky obklusat :) No bylo to super,akorát Fanda chtěl pořád žrát trávu a....no má hroznou sílu no :D On má takovej pohodlnej klus :D Ale bez sedla to na něm hrozně hopsá :D No nakonec to dopadlo tak,že jsem se druhý den na koníkách dozvěděla,že Fanda měl večer koliku :( Ale snad ne moc vážnou....Jinak sobota byla až na tohle moc pěkná!:)

Neděle:

Tak v neděli jsem měla Káju :) Jeli jsme zase na tu louku takhle jezdit :) Tam i zpátky jsme to,ale vzali druhou stranou přes les :) Tak Káju jsem měla s Honzou.Tentokrát jsem si už vzala rukavice,ale u Káji to nebylo potřeba :) To bylo spíš kvůli tomu,že jsem měla sedřený ruce :) Párkrát jsme si obklusali louku a potom jsme s Míšou jezdily kruh kolem Jíti a cválali jsme :) Cválala taky KiDí* na Bertíkovi :)-www.therkaa.blog.cz :) Moc jí to jde :) Potom jsme si objeli všichni ještě kruh v klusu :) Bylo to fakt supeer!!!:) Moc se mi to líbilo!:)

Pondělí:

V pondělí jsme jeli v 15:00 na vyjdu :) Vzala jsem si Bertíka :) Krááásně jsme si zajezdili :) Jeli jsme okruh který jsme už párkrát jeli.Mě se teda ten okruh moc líbí!Pěkně se tam jede!:) No pondělí prostě zase nemělo chybu!:) Kráásná vyjížďka!:)Tak dole máte malinký fotky koníků na kterých jsem jezdila :) Jde to postupně:1.Fanda 2.Kája 3.Bertík :) Tak zatím papa Vaše Karmen ♥ :D
horse obchody :) -4

11. května 2011 v 14:04 | karmen |  Móda u koní
Tak v tomhle obchodě jsem ještě nebyla,přestože je jeden z nejznámějších,slyšela jsem,že tam mají hodně velký výběr všeho možného co se týká koníků :)

EQUISERVIS


Blendík-prolínání obrázků

5. května 2011 v 19:00 | Karmen |  Obrázky a avatárky
Ahojky :) Tak jsem si tak hrála.....:D A něco jsem vytvořila....:D Tak vám to sem dám ;) Karmen♥ xD
Cenky za poznávačku pro KiDí* :)

4. května 2011 v 19:46 | Karmen |  Diplomky
Ahojky všichni :) Tady je diplomek pro KiDí* :) Je za poznávačku najdi koníka :) Zúčastnilo a UHODLO vás to hned několik.Řekla jsem,že prvním 5 dám special cenky,ale zase až tak moc abych mohla pěti z vás dát ty nej cenky vás nebylo ;).Takže první 3 dostanou SPECIAL ceny podobné jako má tady KiDí* :) A jak jste se umístily?:)
1.KiDí*-special ceny
2.Nica-special ceny
3.J@n@-special ceny
4.SašenQa-normal ceny
5.Smiley :]*-normal ceny

!!!!!VŠICHNI TADY BUDETE MÍT CENY V JEDNOTLIVÝCH ČLÁNCÍCH :)!!!!! Tak v celém článku má ceny KiDí* :)

Koňský horoskop-Beran

4. května 2011 v 16:41 | Karmen
Tak tu máme 1.dílek koňského horoskopu :) Je to Beran ;)

Beran (21. března - 20. dubna)

Beran je prvním znamením horoskopu, kůň narozený v tomto měsíci, chce být vždy první a ve stádě je přirozeným vůdcem. Beran je hlavním znamením ohně, kterému vládne planeta Mars. Koně berani jsou velice temperamentní, soutěživí a odhodlaní. Takový kůň se snaží za každou cenu zazářit. Pro jeho osobnost je důležitá možnost svobodného projevu. Člověk, pracující s koněm beranem, musí naučit koně myslet dřív než jednat. Velká výbušnost těchto koní může celý výcvik zpomalovat. Koni by měl být dopřán dostatek fyzické aktivity po většinu dne. Berani potřebují být pořád zaměstnaní. Nejspokojenější jsou ve stádě koní, kde mohou porovnávat své dovednosti s ostatními koňmi. U koní narozených v tomto znamení často najdeme něco nápadného na hlavě, může to být třeba jizva, protože jsou náchylní k odřeninám a úrazům hlavy.

Koňský horoskop-úvod

3. května 2011 v 18:52 | Karmen
Ahojky,tak jsem se rozhodla,že tady udělám články na pokračování.Bude to KOŇSKÝ HOROSKOP :) Možná,že jste o tom ještě vůbec neslyšeli,ale já bych také ještě před 14 dny nevěděla o co jde :D :) Tak tady máte úvod co to vlastně je ;)

Čarodky na koníkách :)

2. května 2011 v 19:47 | Karmen |  Deníček z koní
Ahojky,tak včera jsme slavili na koníkách čarodky :) Nejdřív jsme hráli hry bez koníků :) Rozdělili jsme se na družstva a soutěžili jsme ve dvou hrách :) První hra byla skákání slalomu v pytli.Naše družstvo bylo 2. :) Další hra byly kuželky a byli jsme zase 2. :) :) Bylo to supeer!!:) Dál jsme hráli židličkovanou :D :) Potom jsme se dozvěděli kdo bude mít jakého koně :) Měla jsem s Míšou Fandu :) ( jeho fotku máte dole ;) ) Jo,ještě předtím jsme dostali za celkové 1.,2.,3. a 4. místo tašky s dárečky :) Byly to moc pěkný věcičky :) Tak jsme si šli vyčistit ty koníky a dali jsme jim jenom uzdečky,že budeme jezdit bez sedel :) Takže šli jezdit tyhle koníci:Bertík,Majk,Flíček,Karuška,Fanda a Karlík.První šla jezdit Míša a my co jsme nejezdili jsme se dívali na ostatní jak jezdí slalom.Potom jsem si Fandu vzala já a hned jsem zajela ten slalom a pak jsme si jezdili dole na jízdárně.Další disciplína na koních byly barelly.Zajeli jsme je vcelku dobře,akorát Fanda má hrozně hopsavej klus :D Takže bez sedla je to trochu těžký usedět :D Nakonec jsem si ještě vzala Bertíka a pořádně jsme si zacválali :D Moc mě to baviloo!!!:D Dál jsme šli opékat buřty :) Po opékání jsme si šli ještě zahrát nějaké hry :D Přišli jsme v 13:30 a najednou bylo 19:15 :D Hrozně to uteklo!Bylo to fakt moc,moc kráásnýýý :)