Přátelská hra

13. října 2014 v 23:13 | Karmen |  Parelli Natural Horsemanship
The Friendly Game

Co to je:Přátelská hra je první z parelliho her. Jejím cílem je odnaučit koně strach z určitých věcí a také samozřejmě posílit vzájemnou důvěru.

Postup:Vezmeme si předměty u kterých víme, že by z nich koník mohl mít, nebo má strach. Vhodná je např. igelitová taška, plachta, vlajka, obruč s takovými těmi kuličkami uvnitř(chrastící), u některých koníků bičík apod. Může to být ale i gymnastický míč jako na fotce Tento předmět nejprve koni ukážeme, necháme ho aby si ho prohlédl a očichal. Potom ho pomalinku přikládáme k oblasti plece, krku(zóna 2), koníka předmětem hladíme, samozřejmě na něj mluvíme klidným hlasem. Dále přikládáme i na ostatní části těla a nakonec i k hlavě. U obruče můžeme zkusit dát jí koníkovi kolem krku, u plachty nechat přes ni koníka přejít a tašku můžeme zavěsit na mrkvovou hůlku (nebo tušírku) a zkusit kolem koníka máchat atd. U koníků kteří mají prohloubenější strach s bičíků je postup samozřejmě delší a namáhavější. Je potřeba s nimi tímto způsobem pracovat nejlépe denně a třeba jen 5 minut. Ukázat, že vy ho nezneužijete a že s vámi mu žádné nebezpečí nehrozí:)

BTK.(by the karmen:D)
Článek jsem vytvářela já, postup jsem psala podle toho jak se mi to osvědčilo, tak snad to pomůže alespoň někomu :) V případě dotazů pište do komentářů. Také můžete psát reakce, protože by mě moc zajímalo jak se Vám tyto články líbí, jestli je mám psát dál, nebo ne :) ČLÁNEK JE DOSTUPNÝ I NA FB STRÁNCE POTREBOVALI BY STE KOŇA, LEBO LEN JAZDA NA KONI ROBÍ ČLOVEKA DOKONALÝM
Foto:parelli instructor Cath Langley

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama